Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Zase ze mě dělají blbce

Úvodní stránka » Zase ze mě dělají blbce

Normálně mi nepíše, ale teď mi napsal. V den voleb jsem vylovil z kastlíku pohlednici od hejtmana. Je na ní s Jágrem. Na zadní straně mě pak čtyři uplacení augusti přesvědčují o svých politických preferencích. Dejdar tvrdí, že „správný hejtman…nemá být ani komik, ani krasořečník“, Kerndl vidí Bendla jako „poctivého muzikanta“, který má „správný rytmus“, desetibojař Dvořák oceňuje, že „se musí vypořádat hned s několika disciplínami“ – no a Jágr vyzdvihuje „potřebný tah na branku“.

Když mi někdo, kdo se živí tím, že honí po ledě kus tvrdé gumy a žije půl roku v Americe a půl roku v Rusku, radí, koho mám volit, dostávám vztek. Hejtman a jeho strana spolu s reklamní či PR agenturou si nepochybně myslí, že co volič, to blbec. Ještě víc mě ale štve, že nejméně z 50% mají určitě pravdu. Tenhle druh politické agitace, když už jim ho nezakazuje slušnost, by měl být zakázán zákonem. Strany by měly agitovat jen cestou politických argumentů, věnovat se programům a myšlenkám, pokud nějaké mají.

Pro pořádek musím říci, že bigamista Rath mi napsal taky a tvrdil, že když ho zvolím hejtmanem, zruší poplatky u lékaře. Je to sice absurdní, ale aspoň je to politické téma. Mohl se vyfotit s nějakou modelkou, která by tvrdila, že má tah na branku…

Komentáře

  1. Souhlasím, máte pravdu.

  2. 100% souhlas, jen drobné upřesnění: zákon by to asi moc neřešil. Politici by jej zase formulovali ve svůj prospěch jako jiné mnohokrát předělávané zákony. Do pozice blbce se ale sám staví ten kdo tyhle vyčuránky napříč stranami volí. Divím se jen těm zneužívaným znamým tvářím že se tak lehce nechají okrádat o svůj těžce vydobytý osobní kredit.