Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Vražedné představy o stáří

Home » Vražedné představy o stáří

Mylné představy o stáří jsou stejně vražedné jako všechny ostatní druhy rasismu, které označují nějakou skupinu lidí za méněcennou. Jsou vražedné v reálném významu toho slova. Dnes už víme, že oslabují duševní odolnost starších lidí a zkracují jejich život. ….

Roku 1975 zahájili vědci v americkém státě Ohio dlouhodobý výzkum, který trval dvacet let… Účastníci projektu byli během té doby šestkrát dotázáni, co si myslí o svém věku a stáří.

Studie prokázala, že ti, kteří pohlíželi na stáří jako na naplněné období svého života a o starších lidech smýšleli pozitivně, žili v průměru o sedm a půl roku déle než ti, kteří od stáří už nic nečekali. Tento rozdíl se nezměnil ani při sledování sociálního a ekonomického statutu, pohlaví, sociálních vztahů a zdraví…

Zvýšení naděje na dožití o sedm a půl roku, které prokázala studie, je značné. Vliv pozitivního vnímání sama sebe a pozitivního obrazu stárnutí je pro průměrnou délku života větší než vliv krevního tlaku nebo hladiny cholesterolu, které mohou zkrátit život o čtyři nebo ještě méně let.

Frank Schirrmacher

Komentáře

 1. …tedy ,trošku sarkasmu..,46 let za sebou,sportovní kariéra též,boj s “podnikatelsko-bolševickým porostem v čechách” též…celkové klima v CZ(..no,lépe – v “čechorusku”) se vším všudy je nechutný…pozitivní myšlení může být jakoliv vyspělé,ale to, co je českému lidu předkládáno ,to je horší ,jak “očistec”…,jediná cesta – odstěhovat se odsud…

 2. Vladka Galova

  35 let prace 5 deti a dnes 4500kc duchodu Da se tak zit? Nebyt syna,tak jsem na ulici Ale cim to musim zaplatit? Krutej zivot a to jsem se tesila na stari ze si odpocinu Celej zivot jsem pomahala lidem jako rehabilitacni maserka Ted???

 3. Alena Slezáková

  Správně je “naděje dožití” ne “naděje na dožití”!

 4. jan matys

  Vězte,líp už bylo,bude hůř!

 5. “I don’t think the inquiry would be for the ettmrnaineent of blog contributors. “Seems to be at this point. The opinions are more of the same kind of complaining than coming up with something new.”It would be to find out just who knew what, when and who did or did not do certain things.”That’s pretty much been covered by Tsakumis’ blog.Did they operate independent of everyone else or not.In the early stages , one Cabinet Minister stated he hardly knew Basi, even though the guy was his shadow with a place just outside the Ministers doorway.”That’s nonsense. In terms of knowing Basi on a detailed level,probably, but in reality it is the M.A’s that trade back and forth amongst the Ministries no matter what party is in power. That one Minister would know Basi existed.”The premiers right hand man finally got on the stand and had instant amnesia . “It’s called “selective recall”. It’s a tactic. Nothing new. Alsohe can tell truth, but not giveaway the entire story.”If the standard procedure was to cover expenses of government employees if found not guilty and to not cover the expenses if guilty.Basi Basi and Verk were accused of a number of things.”Stupidity obviously wasn’t one of them. Verk was finally excused but the other two after years stalling, plead guilty. Simple question. Why was the normal procedures not followed and will we ever know?Do we care? or is it just a few bloggers want to vilify?Most citizens out there aren’t that concerned about it.C’mon DPL, think. A probable deal was cut.Plead guilty now and get the legal bills covered and every one including the Province is spared the high cost of a court trialand everyone goes home at the end of the day.One thing both Basi and Virk are guilty of is incredible stupidity.Both should have jumped out. They both realised where this thing was going, but kept inside the railway car until the train stopped at the station.