Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

  • english

Vlastnosti ředitelů

Úvodní stránka » Vlastnosti ředitelů

Četl jsem článek o studii vlastností ředitelů. Vynikající ředitelé byli houževnatí, dobře organizovaní, puntičkářští, výkonní, měli dobré analytické schopnosti a vysoké požadavky . Méně úspěšní ředitelé byli spíše výřeční, zdůrazňovali týmovou práci, byli přizpůsobiví, dobří posluchači a nadšenci. Někteří čtenáři studii komentovali v tom smyslu, že vynikající ředitel potřebuje všechny uvedené vlastnosti. Jiní poznamenali, že stát se ředitelem má víc co dělat se štěstím než schopnostmi.

Já jsem poznal blíže jen dva ředitele. Jeden byl ředitelem velkého obchodního domu v Houstonu. Byl to poctivý, přímočarý, tenkrát už starší pán, jemuž jsem byl deblovým partnerem v tenise. Nešvindloval při hře a zřejmě ani v byznyse. Když jsem za ním přišel do skromné kanceláře, měl otevřené noviny a studoval reklamy kompetice. Každou neděli pro mne přijel velkým Lincolnem a po hře a obědě ve svém přepychovém bytě mě odvezl domů, protože jsem neměl auto. Měl jsem pocit, že to je dobrý ředitel.

Druhý byl ředitel nemocnice, kde jsem pracoval. Byl to bezpáteřný mluvka bez vize a pevných principů. Byl nejistý, neměl žádnou sebedůvěru a dělal všechno podle instrukcí správní rady. Měl přepychovou kancelář. Nesnášel jsem ho. Švindloval v tenise a švindloval v práci. Do svého postavení se dostal náhodou a nikoliv pro své vlastnosti, zručnost nebo charakter. V mých očích to byl špatný ředitel, ale vydržel tam déle než já.

Milan Kaluš – Santa Fé, Nové Mexiko, USA

Komentáře

  1. Nejsem si jist jestli je treba se omezovat na reditele. Myslim, ze vse zminene je zcela obecnou zkusenosti.

    Ale psat o dobrych a prumernych kopacich asi neni tak poutave;)

  2. Bylo-li by o dobrých a průměrných kopáčích psáno poutavě, bylo by to zajímavější, než číst o omezených ředitelích :-) Ovšem o neomezených by mohlo jednoho taky potěšit…