Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

  • english

Uhlík je špatný zdroj energie

Úvodní stránka » Uhlík je špatný zdroj energie

Ve Wall Streetu mě zaujal článek pana Blumenthala, presidenta a generálního ředitele World Perspectives, který v Dopisech vydavateli píše o tom, jak Matička Příroda vyrábí ropu z biomasy. Je to podobné tomu, jak my se v poslední době snažíme využít biomasu.

Naše Země vyrobila za 260 milionů let 12 bilionů barelů ropy. Za posledních 100 let jsme 1 bilion už spálili a další bilion barelů spálíme v příštích 30-40 letech. Zbylých 10 bilionů barelů je na nepřístupných místech a těžko se budou moci využít.

Příroda vytvořila 46,153 barelů ropy ročně tím, že stlačila a přeměnila každý list, větvičku a každého brontosaura a pterodactyla na uhlovodíky. Je to hodně málo, neboť 46,000 barelů se například spotřebuje každý den v Litvě.

I když se budeme snažit používat jako zdroj energie biomasu, ropě se nevyrovná. Vůbec je uhlík špatný energetický zdroj, jelikož má jen málo volných, energií nabitých elektronů. Měli bychom se zaměřit na energií bohaté prvky v dolní polovině elementární tabulky, jako je uran. To znamená, stavme více atomových elektráren!

Milan Kaluš – Santa Fe, Nové Mexiko, USA

Komentáře

  1. jen by mně zajímalo jak ti učení páni dojdou k takovým číslům?? A hlavně jak přesvědčivě s nimi dokáží „pracovat“ a když se něco nepovede tak se „chybička vloudila“__ Jinými slovy pokud by lidé používali smi sebe k recyklaci tak máme energeticky vystaráno. Sem tam to zahrnout nebo prohodit nějakým zeleným lupením a počkat až z tho bude ropa.

  2. Thank you for your article. Then let’s see soiemhtng about cosplay. You must be interested in it.Cosplay Get Its Own Magazine: Cosplay Gen is big. Very big. More than half of all kids at anime conventions these days are cosplaying .Relax, it’s nothing scary. Cosplay is just the Japanese word for dressing up in costume. You know, like you do on Halloween… except if you spent four months making your costume, and made all of the props yourself instead of buying everything out of a package at the temporary local Halloween Superstore .In an indication of just how big the international cosplay community is getting, May will see the launch of a new, English-language cosplay magazine out of Europe called Cosplay Gen. The 72-page issue #1 will include tons of photos, interviews, profiles, DIY tutorials and a pull-out poster. Pre-order your copy now and receive a free issue of Otaku Magazine .

  3. Great common sense here. Wish I’d thouhgt of that.

  4. Wham bam thank you, ma’am, my qusioetns are answered!