Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Studené ruce

Home » Studené ruce

Moje žena má studené ruce jako … no, však víte, jako kdo. Možná by si s tím měla zaskočit k doktorovi. Mnoha ženám (ale i mužům tu a tam) zbělí v chladu prsty a začnou bolet.

Bílá barva kůže je normálně dána tím, že se chladem zúží cévy, kůže se neprokrvuje a její teplota klesá. Když klesne asi na 15 stupňů, tělo se snaží kůži zachránit a cévy zase otevře. Kůže se prudce prokrví, zčervená a svědí. To je normální reakce zdravého organismu. Ovšem lidem, kteří trpí tzv. Raynaudovým syndromem, se cévy neotevřou, prsty zůstanou bílé, špatně se ohýbají a bolí. Může to souviset s řadou chorob nebo třeba s kouřením či prací s vibrujícím nářadím. Co s tím? Noste rukavice. Když vám chladnou prsty, pomůže rychlé mávání nataženýma rukama na úrovni ramen. Budete sice vypadat jako blázni, odstředivá síla ale nažene krev do prstů a zahřeje je. Lékař, pokud ho navštívíte, vám může také předepsat různé léky, které se používají při potížích s krevním tlakem a rozšiřují cévy, nebo vám naordinuje třeba magnetoterapii.

Komentáře

  1. kollůlpjkijkliokljiklililokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

  2. Fakt je, že většina ženskejch má ruce studený jak žába.

  3. Já mám skoro furt studené ruce, mě to sice moc nevadí, ale mé přítelkyni strašně, poradí mi někdo jestli se s tím dá něco dělat?

  4. V článku je to, myslím, popsáno.

  5. Dobry den..
    Mam podobny problém ale jen s tim rozdílem ze me pritelkyni chladne jen jeden prst na ruce a bela ji..je to jak kdy a nekdy jednou mesicne a nekdy 3x tejdne.a horsi je ze ji to i boli a ani maceni v horke vode ci masirovani nepomaha.a promrznutim to taky není..stava se to i doma vecer u tv v teple…nevite cim by toto mohlo byt??,
    Dekuji