Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Skype

Úvodní stránka » Skype

Čte se to skajp a je to software, který vymysleli dva seveřani a ovládl svět. Dovoluje zejména povídat si po síti – a tedy prakticky zdarma – s kýmkoli na světě. Umožňuje i spoustu jiných věcí, například videotelefonování, konference a leccos dalšího. Všechny podstatné služby jsou zdarma, volání na běžné telefony je pochopitelně za peníze. Jak na to?

a) Zejména zjistěte, zda si budete mít s kým povídat. Mají vaši kamarádi, příbuzní a známí počítače s připojením k internetu? Protože pokud ne, nemá to možná pro vás smysl.

b) Pokud máte notebook, nejspíš nic dalšího nepotřebujete, protože notebooky mají mikrofony i reproduktory zabudované. Ke stolnímu PC si kupte za stovku mikrofon – v každé prodejně počítačů nebo v mnoha hypermarketech. Reproduktory nebo sluchátka předpokládáme, že máte. Dobrou možností je koupit si sluchátka s mikrofonem. Konektor reproduktorů nebo sluchátek (3,5mm jack) zastrčte do světlezelené zdířky zvukové karty počítače (na zadní straně počítače), mikrofon do růžové zdířky. U notebooku mají tyhle zdířky obvykle jen symbol sluchátek a mikrofonu.

c) Na adrese http://www.skype.com/intl/cs/ si stáhněte potřebný software. Návod je v češtině a všechny kroky vám vysvětlí, nemá smysl je tady popisovat.

d) Když tohle všechno zvládnete, můžete postoupit o krok dál a zkusit videotelefon. K tomu samozřejmě potřebujete kameru. Pokud ale máte digitální fotoaparát, pravděpodobně ji nemusíte kupovat, protože většina digitálních fotoaparátů může sloužit jako PC kamera. Přečtěte si návod k foťáku, připojte jej přiloženým USB kabelem k počítači a nainstalujte software, který jste nejspíš dostali na CD spolu s přístrojem. Potom otevřete Skype, klikněte nahoře na Nástroje, potom na Nastavení, na Video, povolit Skype video a otestovat kameru. Když vše proběhne jak má, můžete si s kamarády povídat i s obrázkem. Celý svět může vidět vaše pytlíky pod očima – nebo nové šaty…

e) Dobrou zábavu.

Komentáře

  1. Vřelé doporučuji všem,kdo mají přátele,děti mimo domov,výborný způsob komunikace a ještě se i vidíte,no je to super!!!!

  2. dcera žije na slovensku a chci si sní volat přes video skype.

  3. děkuji za sprostřekovaní

  4. instalirati skajp

  5. - Hi Andi- I didn’t realize these were on your site until yrdaeesty (1-18-12). Great pics as always- but I just wanted to thank you for your kind words and let you know we love you very much and we’re very proud of you and the wonderful person you are!