Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Sex nebo propečený bůček?

Home » Sex nebo propečený bůček?

Ano, tak by se dala ve zkratce popsat volba, kterou mají muži po padesátce. Dříve se velmi prosazovala představa, že poruchy erekce, postrach stárnoucích mužů, jsou zejména psychického původu. Zevrubné výzkumy posledních let však potvrzují názor, že je to především špatný životní styl, co k těmto poruchám vede.

Základní premisou je, že co je dobré pro lidské srdce, je dobré i pro sexuální život. Škola veřejného zdraví Harvardovy univerzity v Bostonu sledovala 22.000 mužů po dobu 14 let a výsledná čísla hovoří jasně.

Muži, kteří byli na začátku sledování obézní, měli o 90% větší pravděpodobnost, že budou mít poruchu erekce. (Kdo je nebo není obézní zjistíte na stránce o BMI.)

Kuřáci měli o 50% větší pravděpodobnost. Je tedy zřejmé, že obézní kuřák má skoro úplnou jistotu…

Naproti tomu muži, kteří na začátku výzkumu intenzivně cvičili nebo sportovali, měli o 30% menší pravděpodobnost poruchy erekce, než ti, co nedělali nic. Je známo, že cokoli ovlivňuje krevní oběh a přináší srdeční obtíže, například vysoký krevní tlak nebo cukrovka, často způsobuje i poruchy erekce.

Autoři průzkumu publikovaného v Journal of Urology věří, že zveřejnění jejich poznatků může přivést hodně mužů středního věku k příklonu ke zdravému životnímu stylu. Jde zejména o to, že nějaké vzdálené ohrožení života nechává muže v klidu, zatímco poruchy erekce přicházejí obvykle dříve než třeba infarkt a muži je paradoxně mnohem hůře nesou. Nikdy není příliš pozdě začít cvičit a změnit nesprávné stravovací návyky.

Komentáře

 1. Leoš Nimrodný

  Zcela jistě je pravda co studie zjistila.
  Smějou se mě, že:
  – se otužuji
  -nejím umělé potraviny
  -nesolím, nesladím
  -kořením
  -cibule, česnek, zelenina, ovoce
  -nelenoším tedy pohyb
  -žádnou berličku – závislost na něčem či někom je ostuda
  -nezávislost a optimismus
  -pozitivní myšlení a ochota pomoci
  -úsměv i komediantství spojené s přátelstvím
  -dobré skutky=dlouhá erekce

  Tak to dělám já

 2. Jsem diabetik 2.typu a potíže s erekcí mám, až je mi to líto a doktoři mi odmítají pomoci. Diabetes mám následkem šoku z těžkého pracovního úrazu levého kolene.

 3. Recept na zdraví dal již před 150 lety našemu národu Dr. Miroslav TYRŠ
  Základem zdraví je pohyb ! Zejména od dob y, kdy byla zrušena robota a pohyb na zdravém vzduchu byl nahrazen sedavým zaměstnáním a likvidací přírody. Fauna je likvidována ve velkém a mnohá zvířata známe již jen ze ZOO. Flora je likvidována rovněž ve velkém – z lesů jsou holiny na
  loukách roste nejhorší tráva, kterou už dobytek ani nechce žrát. Vodu
  z přírody nejde pít a z potoků a řek jsou stoky. Řeky kam,jsme se chodili v mládí koupat je obava ponořit prst, aby neupadl.
  Na všem se podepisuje lenost a chamtivost člověka. Svět spěje k zániku
  pokud si důsledky svého konání lidstvo urychleně neuvědomí. STANDA

 4. Je mi prez sedesat a vazim 120 kg. Absolutne nemam erekcni potize. Muj recept:

  – Partnerku treba menit kdykoliv se dostavi nebezpeci erekcnich potizi a

  – Nova partnerka nesmi byt nad 35