Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Pro krásu do špajzu

Úvodní stránka » Pro krásu do špajzu

Protože se neustále ukazuje, že velká část drahých kosmetických přípravků nesplňuje, co slibuje, můžete vyzkoušet staré osvědčené recepty, jejichž pověst se zakládá na zkušenosti a ne na reklamě.

Chcete-li mít krásné vlasy, použijte tradiční recept, který prý je znovu populární ve Francii. Místo zázračných šampónů se tam na vlasy používá mouka.

Potřebujete: půl hrnku bílé špaldové mouky (špalda je druh pšenice)
půl hrnku mouky z ječmene
hrnek destilované vody
polévkovou lžíci jablečného octa
…. a koupací čepici.

Mouku sesypeme do mísy, přidáme vodu a ocet a dobře promícháme. Vzniklou hustou kaši nanášíme lžící na jednotlivé prameny suchých vlasů, nikoli na kůži. Potom si nasadíme koupací čepici a směs necháme na vlasy půl hodiny působit. Nakonec vlasy opláchneme studenou vodou (teplá by způsobila, že by kaše nešla z vlasů smýt), umyjeme šamponem a opláchneme opět studenou vodou.

V Polsku prý ženy zase tradičně místo kosmetiky nanášejí na obličej vrstvu medu. Med má intenzivní zpevňující účinek a zabraňuje vysychání. Proto je ideální proti stárnutí pleti. Prostě se tence nanese na tvář a po několika minutách opláchne vodou. Pomáhá to i proti poškození pleti prudkým sluncem.

Řekové zase mají vlastní recept na odstraňování ztvrdlé odumřelé vrstvy pokožky. Je jím jakási brusná pasta ze čtvrtiny šálku cukru a tří až čtyř lžic olivového oleje. Smíchá se z toho hustá pasta, která se nanese na pokožku a krouživým pohybem masíruje. Olivový olej uvolňuje vrstvy odumřelé kůže a cukr je odstraňuje. Nakonec se vše opláchne ve sprše.