Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Paroubek a lemčíci: mozek je sexy, ne že ne

Home » Paroubek a lemčíci: mozek je sexy, ne že ne

Památný výrok nové paní Paroubkové o sexy mozku jejího manžela zavdal příčinu k různým více nebo méně vtipným či posměšným úvahám novinářů. Většina novinářů ovšem minula mísu. Tedy, já bych Jiřího Paroubka nechtěl mít doma, ale hlupák to není. Paní Paroubková pouze bezděčně popsala jev, který biologové a psychologové dávno znají. Totiž že inteligence, ve zvířecí říši obvykle definovaná jako schopnost řešit problémy, stojí na žebříčku faktorů ovlivňujících sexuální úspěšnost opravdu hodně vysoko.

Známý je příklad, že australští ptáci lemčíci hedvábní si vybírají partnera podle inteligence. Samečci lemčíků stavějí totiž pro samičky jakési altánky z trávy. Samička se rozhodne, kterého si vybere, až podle toho, jak důmyslně je altánek postavený. Protože nebylo zřejmé, jak samička inteligenci samečka skutečně pozná, rozhodl se etolog Jason Keagy vypracovat pro lemčíky IQ test. Využil poznatku, že nesnášejí červenou barvu, a umístil jim do altánku červené kostky, které nešly odnést. Jen někteří lemčíci přišli na to, že je lze eliminovat přikrytím listím. A byli to právě ti, co byli úspěšní u samiček. Samičky tedy poznají inteligenci a považují ji za atraktivní.

Týká se to i lidí? Nepochybně. Inteligentní ošklivci s mnoha krásnými ženami nejsou žádnou vzácností. Ne proto, že přišli na to, jak obalamutit blondýny, ale protože ženy považují inteligenci za sexy. Dokázala to řada testů. Nejnověji dr. Prokosch z univerzity v Severní Karolíně. Promítal studentkám videa, na nichž byli zachyceni různí muži při řešení všelijakých úloh náročných na fyzickou a duševní zdatnost. Když se jich pak zeptal, kteří z mužů jsou nejinteligentnější, tak jen hádaly, nedokázaly správně odpovědět. Když se jich ovšem zeptal, kteří z mužů jsou nejatraktivnější, vcelku neomylně vybraly ty, kteří skutečně i podle IQ testů nejinteligentnější byli. Mozek je sexy, o tom není pochyb.

Zajímavý důkaz podporující tuto teorii přinesl plošný screening veteránů vietnamské války. Vědci vyhodnotili velké množství lékařských záznamů, které byly pořízeny po návratu z války a obsahovaly kromě zdravotních testů i testy inteligence. Když vzali v úvahu rozdíly v životním stylu jednotlivců, vyšlo jim, že inteligentnější lidé trpí menším množstvím nemocí, jsou na tom obvykle zdravotně lépe a dokonce mají i zdravější spermie. Je proto velmi pravděpodobné, že ženy podvědomě vnímají inteligenci jako důkaz genetické kvality, tedy jako jedno z vodítek při výběru. Trénujte mozek, chcete-li mít úspěch u žen.

Komentáře

 1. V případě Paroubka by tento naopak červené kostky do hnízda nosil, nejlépe i s komunistama. Lemčíci moc dobře vědí, proč nemají rádi červenou barvu. Jisté testy ukázaly, že nemají rádi ani barvu oranžovou. I sexy mozky jsou někdy pěkně vypatlaný.

 2. Ženy si vybírají inteligentní partnery ne proto,že je to sexy,ale pro to,
  aby měli chytré děti!!!

 3. Pro Lenku

  Co je to platný, že si vybere inteligentního partnera kvůli chytrým dětem, když má sama IQ bublajícího bahna.
  PS. Ženy – měly

 4. čtenář

  Většina novinářů ovšem minula mísu. Bodejť by ne chtěl bych tu mísu vidět, kde je ta mísa, nebo kde byla ta mísa? asi v něm bila ICQ bublajícýho bachna
  biologové a psychologové našli mísu kde ji kdo schoval před většinou novinářů
  to by se mělo vyšetřit !!!!!!!

 5. Lenka aby tedy vybírala hodně inteligentního.Nejlépe tak, aby vynahradil její tupost :-(