Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Krtek zabit lidovým hlasováním

Úvodní stránka » Krtek zabit lidovým hlasováním

Přesně rok běží na těchto stránkách hlasování o zabití krtka na mé zahradě. Narozdíl od všelijakých jiných internetových hříček je to skutečná zahrada a skuteční krtci, kteří ji skutečně ničí. Mám je nechat dál vrtat, nebo je mám zabít? Tak jednoduše jsem položil otázku k referendu. Po roce jsem vyhodnotil výsledky. Tady jsou:

Vybaven mandátem, krtka jsem zabil. Nelíbí se vám to? To je těžká věc.

Má to podle mého i širší rozměr. Musíme přece nést následky svých činů. Volíme podle barvy kravaty a pak v hospodě nadáváme na politiky. Na sebe nadávejme. My zrušíme pražská divadla, nejen nějaký floutek z magistrátu. Bez našeho hlasu by tam přece nebyl. My jsme si zanešvařili celou zemi hnusnými mýtnými branami, my si přidělujeme body za chybné parkování, my jsme zařídili Čunkovu nevinu, my vybíráme poplatky za kojence v nemocnici. Nikdo nám to nevnutil, my jsme si to přece odhlasovali, vybrali jsme si je. Nebo ne?

A tak nechávám dál otevřené hlasování o osudu krtků. Svým hlasem jich můžete pár zachránit. Nebo zabít.

Co s krtkem?
Zobrazit výsledkystyle="display:inline-block;width:728px;height:90px"
data-ad-client="ca-pub-3546212103886638"
data-ad-slot="5521430522">

Komentáře

 1. Trochu hnusný, ale jinak super.

 2. Zodpovědnost za rozhodnutí musí byť!

 3. Rada: Máme tiež záhradku a s krtkami sme sa popasovali tak, že sme kúpili petardy a do dierky sme vystrelili. A verte krtkovia sa už nevrátili.

 4. bojuji s krtkem už druhou sezonu, nemůžu se ho zbavit ani přes elektrické vibrace, ani gelem, ani kočkou, prostě krtek se drží a devastuje trávník. Víte někdo, jak se ho zbavit jednou provždy? Ty petardy vyzkouším…

 5. S krtky válčím od té doby, kdy sousedé nahnali své do mé zahrady. Což o to zvířátka jsou to na pohled milá a bezbranná, mají jen jednu vadu , zatím vedou skóre kdo z koho. Zkusila jsem snad všechny možné prostředky, ale zatím bez vyhovujícího výsledku. Ale nevzdávám to a snad se přestěhují jinam, kdyby to tak šlo se všemi, kdo nás přivedli do současné situace v zemi, tak bych sned krtkům i odpustila.

 6. ZABTE JEHO PŘIROZENOU POTRAVU (NENI CHRÁNĚNA) A ON ODEJDE SÁM

 7. Já jsemkrtka vyryl a odnesl na pole cca500m daleko,nebyl to žádný problém ,jen to chce počket si na něj až začne dělat kopeček a pak se dostat rýčem pod nněj, vyhoit ho, mít připravený kýbl a rukavice na rukou ho chytit dát do kýble a šup s ním pryč. KRTEK CHCE TAKÉ ŽÍT

 8. Mne sa osvedčil jednoduchý postup. Do dier som napchal handry napustené petrolejom a krtky odpochodovali. Kde, to som neskúmal

 9. Vik¨tor Niessner

  Táhnite doprdele vy skurvené pake
  Běžte s krtkem doprdele vy kokoti

 10. Je pravdou že krtek je živý tvor a taky chce žít. Ale pokavadˇ nejde vypudit hlukem. Sám si určil svůj osud. Skuste někde ve světě někomu opakovaně škodit.

 11. Brigitte from Australia, July 14, 2012 at 10:58 PM We spent three relaxing days in Gargnano and can throguohly recommend Hotel Meandro and the lovely little town in general. Hotel location is convenient, very close to a public beach with an adjacent lawn/park with shade-giving trees and a playground for children; it’s only a short stroll (8-10 mins) to busy Gargnano centre. Clean room and bathroom. We had great lake views from the balcony! There’s also a huge common terrace with amazing views over Lake Garda and to the mountains behind. Staff was very friendly and we got by with English. Buffet breakfast was average and included hot food. Free WiFi was much appreciated, especially by our student son; it dropped out occasionally in the room, but was stable in the comfortable lobby area. Nearby idyllic Lago d’Idro is worth a visit go via Salf2 (as recommended by hotel staff) and not via the narrow windy street from Gargnano (like we did)!

 12. Michel from France, June 29, 2012 at 9:30 AM Chambres avec en premier plan vue sur petit jaridn de l’hf6tel puis en second plan vue sur le lac Piscine couverte agre9able et donnant sur jaridn. Proximite9 du village pour s’y rendre e0 pied pour passer la soire9e au bord del’eau. Bonne literie. Ville pre9sentant un bon point de de9part pour visiter les villages autour du Lac de Garde.

 13. Wow! Great thinking! JK