Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Konečně slušný telefon

Úvodní stránka » Konečně slušný telefon

Dosavadní trend závodů, kdo udělá menší telefon nacpaný největším množstvím špatně ovladatelných vymožeností, říká generaci 50+ málo. Zkusili jste ale vybrat babičce, která hůř vidí, telefon s velkými tlačítky a pořádným displayem? Takové neexistují. Zatím. Na veletrhu elektroniky CeBit předvedla rakouská firma Emporia telefon, který je určen pro starší lidi s horším zrakem nebo sluchem. Má pořádný, skoro 7 centimetrů velký žlutý display a tomu odpovídající tlačítka. Dá se s ním sice jenom telefonovat a posílat sms, ale co víc člověk skutečně potřebuje? Přístroj má i výkonný reproduktor pro ty, kteří hůř slyší, nastavit se dá i velmi hlasité vyzvánění a velmi intenzivní vibrování. Jednu užitečnou vymoženost má ale telefon zvaný Life Phone navíc. Na zadní straně má velké červené tlačítko. Je-li majitel ohrožen, stisknutím tlačítka může odeslat připravenou esemesku na několik vybraných tísňových čísel.

Life Phone by měl být uveden na světový trh někdy v květnu 2007. Je oslavován v odborných kruzích jako skvělý výrobek. Přitom to skvělé není ani zdaleka v technickém řešení, ale v tom, že se někdo vůbec zamyslel nad funkcí a praktickou použitelností mobilního telefonu a udělal něco, co je sice v naprostém rozporu s módním trendem, ale ku prospěchu zákazníkovi. Jinak se totiž zdá, že většina informačních technologií už počítá jako s jedinými zákazníky s odrostlými dětmi, ne s lidmi třeba po padesátce.

Komentáře

  1. Podobný nápad už měl jablonecký JABLOTRON, bohužel vhodný jen pro byt. Ale snad i nějaká MOTOROLA má takhle vypadat a být i v prodeji. Mým rodičům je již přes 80 let, takovýto mobil je pro ně jistě ideální. Hlasitý, s velkou kapacitou baterie, velká písmena, velká paměť na čísla, jednoduchý na ovládání. I to tísňové tlačítko je geniální, dá-li se jednoduše zablokovat i odblokovat proti nechtěnému stisknutí. Konečně si někdo všímá, že už tu přibývá těch, co nejsou mladí a neklidní a že ti starší mají jiné potřeby. A také, že tento trh nebude nijak malý.

  2. No v této době už je takových mobilů víc.
    každý výrobce už má 2-3 druhy pro starší generaci. K.