Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Jídlem proti chřipce

Home » Jídlem proti chřipce

Ukazuje se, že to, co jíte, má velký vliv na vaši imunitu a odolnost proti chřipce a nachlazení. Bacily jsou sice všude kolem pořád, ale v zimě, kdy jsou lidé víc v místnosti, podlehneme snáz. Proto je dobré proti tomu něco dělat.

Nejznámějším ovocem, které je tradičně považováno za účinné proti chřipce, jsou citrusy. Kupujte si grapefruity, krájejte kousky pomeranče do salátů, pijte pomerančovou šťávu k snídani, čaj si připravujte s citrónem. Citrusy jsou bohaté na vitamin C, pomáhají uvolnit ucpaný nos a ulevují od příznaků rýmy.

Kořen zázvoru nakrájený na plátky má dobré účinky proti kašli, protože rozšiřuje dýchací cesty. Také snižuje horečku a uklidňuje žaludek. Zklidňující účinky má i zázvorový čaj, který uděláme jednoduše tak, že čerstvě nastrouhaný zázvor přelijeme horkou vodou. Podobné účinky prý má i tradiční zázvorová limonáda.

Med pokryje povrch krku a ulevuje od dráždění. Pomáhá také likvidovat bakterie.

Česnek je považován za účinnou podporu našeho imunitního systému. Pokud jej nepojídáme syrový, což dělá skutečně málokdo, přidáváme jej do jídla až na konci vaření, aby nebyly účinné látky zničeny.

Cayenský pepř a chilli také nejsou k zahození. Pálivá indická nebo mexická jídla mohou pomoci vyčistit dutiny a ulevit nám od nachlazení.

Čaj obsahuje polyfenoly, účinné přírodní antioxidanty. Ty podporují imunitní systém, brání vzniku virových onemocnění a potlačují množení baktérií. Tanin zase uklidňuje trávení.

Když k tomu přidáme pravidelné užívání některých multivitaminových přípravků, můžeme podstatně snížit pravděpodobnost nebo aspoň zmírnit průběh onemocnění, typických pro zimní období.

Komentáře

  1. Nemá se náhodou psát BACILY s ypsilonem na konci? Mikrobi se píšou s měkkým, ale bacily(i)??

  2. Jasně, je to asi lepší, opravil jsem to. Ovšem pravidla českého pravopisu připouštějí oboje, tedy bacili i bacily.

  3. a nebo bacilové:D :D :P

  4. Citrusy sú výborné,ale hlavne na znižovanie horúčky. Nie nadarmo rastú v trópoch pomáhajú totiž tamojším obyvateľom prežiť horúčavu,totiž vyvolávajú v tele chladivý efekt.Takže radšej niečo čo naše telo zahreje a zabráni tomu aby sa podchladilo, zázvor je naozaj výborný čerstvý(koreň) postrúhame zalejeme vriacou vodou, osladíme medom alebo hnedým cukrom a len pár kvaliek citrónu na dochutenie.Keď začíname cítiť,že niečo na nás lezie tak teplý zázvorový a bazový čaj a po ňom nasledujúce vypotenie nás môže z toho dostať. A veľa surovej zeleniny si tiež nechajte radšej na leto, v zime radšej krátko podusená zelenina-mrkva, kaleráb,pór, petržlen, cuketa,zelená fazuľka,hrášok, čínska kapusta,varená cvikla atď. Veľa sily pri obrane proti všetkému zlému…

  5. Are you looking for ptieron powders that can be mixed into a shake? Try Gold Standard Egg Protein best tasting stuff I’ve found. I make it with unsweetened coconut milk.