Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

  • english

Jak vyřešit oteplování

Úvodní stránka » Jak vyřešit oteplování

Milan Kaluš – Santa Fe, Nové Mexiko
Před několika týdny jsem viděl v New York Times krásný obrázek. Dva polární medvědi na ledové kře pumpují síru do ovzduší, aby se ochladilo. Obrázek ilustroval zajímavý článek Ken Caideira „Jak ochladit zeměkouli“, v němž autor popisuje, co by se dalo dělat proti globálnímu oteplování. Zmínil se o erupci sopky Mount Pinatubo na Filipinách v roce 1991, kdy se do stratosféry dostalo velké množství částeček síry, která odrážely sluneční paprsky do prostoru, a zeměkoule se na krátkou dobu ochladila.

Autor píše, že by stačilo rozstřikovat ve stratosféře 20 litrů síry za vteřinu, aby se teplota Země nezvyšovala dalších padesát let. Akademie věd navrhla několik způsobů, jak síru do stratosféry dopravit. Uvažuje se o dělech, raketách a letadlech. Najlacinější by byly balony s hasičskými stříkačkami.

Myslím si, že nejlacinější bude nechat přírodu, aby si pomohla sama. Sopečné výbuchy typu Mount Pinatubo a Mount Saint Helen na sebe jistě nedají dlouho čekat.

Komentáře

  1. May maganda po na beach/camp area sa Tambobong, Pangasinan. Hindi pa siya cliiercmaomzed kaya sobra ganda ng beach at mababait ang mga tao. There is a new resort there, just starting. Its called PANTALAN BEACH RESORT in Tambobong. Bawal ang maingay na karaoke, cemented parking for 10 cars(50/night), kubo rental at only 1.5k per night and maintenance fees at only 50/head for use of cr and bath kung gusto niyo mag tent lang sa beach!!! Pero very very basic facilities lang. They even offer set meals for groups. Or if you want them to cook merong minimal fees lang. The kubos are built right on the pantalan (port) so GREAT view of the ocean talaga. Maganda yung kubo and can fit 8 to 10 yata. Meron din built in tables made of bamboo lang. Rustic. Its owned by the Bobises so just call nanay Precy bobis or Deo Bobis at SUN#09227154685 or SUN#09236685401 or SMART#09075183062 for reservations and arrangements. I understand they can even arrange transpo to/from manila na rin now. Pls call or text for rates nalang. Thanks.

  2. Please teach the rest of these internet hooligans how to write and research!

  3. maybe provost in Krnaji? I think we all buy or cehatrred a plane and fly around singapore to take areial photos – how about it? I heard expensive bcos a company at Seletar Airport can do it.