Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Efekt chameleóna

Home » Efekt chameleóna

Neustále kolem nás krouží lidé, kteří nás matou a ovlivňují, a jiní, které zase mateme a ovlivňujeme my. Jedna z nejpozoruhodnějších vědeckých studií, se kterou jsem se setkal, se zabývala efektem, kterému říkáme efekt chameleóna. Pokus spočíval v tom, že skupina mužů a žen, kteří se nikdy nepotkali, byla požádána o krátký telefonický rozhovor. Ovšem před tím rozhovorem ukázali každému z mužů obrázek ženy, se kterou bude hovořit. Muži ovšem nevěděli, že ty obrázky jsou podvrh. Polovina mužů viděla obrázek velmi atraktivní ženy, no a druhá polovina obrázek ženy málo atraktivní. Obrázky neměly nic společného s tím, jak ženy opravdu vypadaly, a ženy neměly tušení, že někdo nějaké obrázky ukazoval. Vtip je v tom, že ty ženy, o nichž si muži mysleli, že jsou krásné, nakonec v rozhovoru jako krásné vyzněly. A ty ženy, o nichž si muži mysleli, že nejsou atraktivní, také vyzněly neatraktivně. Přejímáme role, které nám druzí přisuzují. Myslete na to, až budete mluvit se zaměstnanci nebo se svými dětmi. Když si myslíme, že je někdo chytrý, je taky docela dobrá možnost, že do té role doroste.

Ori Brafman

Komentáře

 1. Jaromír Eliáš

  Dál, opravdu dál od firmy DAL.Od této firmy jsme obdrželi letáky, slibující nákup nábytku.Zavolali jsme do firmy, obdrželi informaci, že si nábytel můžeme přijet zakoupit.Následující den jsme s penězi jeli do 29 km vzdáleného města Lanškroun n´ábytek zakoupit.Vystavený kus jsme si prohlédli, šli jsme sepisovat smlouvu, kde jsme se před jejím podepsáním dozvěděli, že mají jen jeden kus, po zaplacení že nám bude dodán během 2 až 6 týdnů.Souhlasili jsme.Šli jsme nábytek zaplatit do vedlejší místnosti-pokladny a před zaúplacením jsme se dozvěděli, že nábytek nám bude dodán ve stavebnici.I s Tím jsme byli nuceni souhlasit.Po necelém měsíci nám byly doručeny dvě krabice, každá s cca 400 sty dílci, s nevyvrtanými orvory pro šrouby, s dílci z nekvalitního sukovatého řeva, se stopy po opotřebovaných nástrojích, vypadajícímy suky, proklubněni od kazů, dílce křivě, znečištěné modrou barvou.
  Reklamace nám nebyla uznána.Fota zdokumentovaných “dílců” zájemcům na požádání zašlu.Můj email”jaromir.e@seznam.cz”

 2. Při čtení jsem si vzpomněla na slova svého otce, která jsem jako teenager nenáviděla, ale která jsou jistě pravdivá.
  “Není důležité, co nosíš, ale jak to nosíš. Není důležité, co jsi, ale jaká se sama vidíš.”
  On tím sice zdůvodňoval, proč nemohu mít všechny ty atributy teenagerovské “důležitosti”, ale je to obecná pravda :)
  J.

 3. Bezejména

  Jaromír Eliáš (Ústí nad Orlicí), který zde uvádí jak jej napálili, je notorický kverulant a stěžovatel, kterému se patrně nelíbí nic kromě jeho samotného. Od tohoto člověka opravdu raději dál.

 4. | 22.9.2012 v 17:25 | Velice mě zaujalo jak si člověk rohtzauje to ucho D Kamare1dka nemohla přijedt na to co tam do toho ucha strkat než se jed to vejde aspoň trochu do toho roztahove1ku DD Rozhodně ji teda řeknu o štětcedch DD Jinak všimla jsem si předzvuku,jsi z Ostravy že?:) Všimla jsem si hlavně dedky tomu že je1 jsem předmo z centra tak mě to překvapilo Jinak super videoodpověď!^^~

 5. Tomu teda ředke1m nesmedrne1 drzost! Kvůli uke1zce jak velkfd odkle1daced psootrr doopravdy je ne1m ukre1st kvedtko! A ani ses neobtěžovala ho přesadit do jine9ho květine1če nebo mu de1t jinou misku. TSE!!