Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Deprese

Úvodní stránka » Deprese

Všichni se občas cítíme mizerně, to je normální. Pokud ovšem ten pocit trvá déle než nějaké dva týdny, může se již jednat o onemocnění.
Deprese může znamenat, že
– máte setrvale špatnou náladu, nic vás nebaví
– myslíte na smrt nebo na sebevraždu
– jste stále unaveni a vše je vám zatěžko
– špatně spíte – nebo naopak příliš mnoho
– špatně vám to myslí a nedokážete se rozhodovat
– ztrácíte na váze nebo naopak tloustnete

Pokud vás už deprese nedrží pevně v drápech, měli byste s tím rychle něco udělat. Prvním krokem je začít vyvíjet nějakou fyzickou aktivitu. V zdravém těle zdravý duch není jen sokolské heslo, ale pravda.
Také se můžete pokusit dát po létech do pořádku váš sexuální život. Jednak zjištění, že vás má někdo rád, dělá zázraky, a kromě toho je to také potřebný tělocvik.
Když nic z toho nepomůže, rozhodně vyhledejte lékaře. Nestyďte se, je to normální a pomůže vám to. Léčba není nebezpečná a deprese patří mezi choroby, které jsou většinou léčitelné v každém stádiu.

Komentáře

 1. Je mi teprve 27 let, ale propadla jsem depresim jeden podzim, kdy jsem se vratila z USA a ztratila tak nejvetsi lasku. Skoncila jsem az u psychologa. Nyni jsem stastne zamilovana znovu a veskere deprese jsou pryc. Pocit, ze se na nekoho tesim mi pomaha zit znovu naplnene. Vazte si lasky, je opravdu velmi draha a je korenim nasich zivotu! Mnoho stesti preje Danniah

 2. Deprese jsou prevít!!! Ale spousta lidí se stydí si je přiznat. Mě to také trvalo několik let (vždy jsem byla silná, pomáhala všem kolem sebe) až jsem se nakonec úplně sesypala… Jsem bez sourozenců, žiji sama se synem a do nedávna jsem pečovala o staré rodiče a tetu (než všichni zemřeli). Sesypaly se u mě všechny zanedbávané namoci… nemohla jsem ani spát, byla jsem ze sebe úplně nešťastná, protože se ze mě vytratila veškerá energie…
  Ale naštěstí mě postrčila moje kamarádka a konečně jsem to začala řešit s lékaře a ne jen sama doma… Stejně jsem nic nevyřešila, akorát jsem se víc a víc trápila… Teď už deprese skoro nemám, ani prášky na ně už nemusím brát, akorát nemoci zůstávají…
  Važte si lidičky svého zdraví, máte jenom jedno a jiné mít už nikdy nebudete!!!
  Přeji všem hodně zdraví a pohody. Ahojky, Reny

 3. > danniah

  Tak zit s kratickymi prestavkami pres pul roku v USA ne jako imigrant z marketu, ale jako legitimni zastupce americke stredni vrstvy na obchodni ceste a vratit se pak do CR a prozit si ten prechod do sedi a prumernosti s tou horkou kapkou odcizeni da docela zabrat kazdymu.

 4. po 5 rokoch nič nerobenia trpím pocitmi ,že v novej práci som slabí a nedokážem dokázať čo viem v obore čo viem .