Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Cikrt zešílel

Úvodní stránka » Cikrt zešílel

Donedávna jsem si myslel, že mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt je schopný úředník, který to s obhajobou politiky svého ministra jen občas trochu přehání, asi aby bylo vidět, že je chytřejší než ministr, třebaže nemá jeho dva metry. Pak jsem ale náhodou zabloudil na jeho osobní stránky zvané Cikrtoviny a došlo mi, kdo je pan Cikrt doopravdy. Jeho komunikační styl připomíná Haló noviny, je stejně málo vtipný a stejně humpolácky tendenční. Na svých stránkách si dělá legraci z opozice a dělá pitomce ze všech, kdo nesouhlasí s reformou zdravotnictví. Abych byl dobře pochopen: klidně může mít pravdu. Nemám nic proti satiře, ale státní úředník, loajální zaměstnanec státu, si tohle nemůže dovolit. Hájí se sice „svobodou internetu“, ale pro státního úředníka žádná taková svoboda neexistuje. Když to chce dělat, musí to buď dělat pod pseudonymem, nebo musí odejít a stát se profesionálním politikem. Jak by se nám líbilo, kdyby si člen generálního štábu založil takové stránky a dělal si na nich legraci třeba z ministryně obrany nebo z přívrženců či odpůrců radaru v Brdech?

Ale možná jsem zbytečně přecitlivělý. Naše politická kultura je už tak všeobecně pokleslá, že bych se vůbec nedivil, kdyby pan Cikrt na svoje Cikrtoviny pobíral půlmiliónový příspěvek jako na součást komunikační strategie ministerstva. Každopádně je to neslušný státní úředník a měl by ze své funkce odejít. Že se tak nestane se ale vsadím.

MCH

Komentáře

 1. Tak ses dočkal, Cikrta máš pryč. Škoda ho, ministra taky, po dlouhých letech vedli zdravotnictví konečně rozumní lidi, kteří vymysleli jak dostat do systému víc korun pro ty méně zdravé tak, aby to příliš nebolelo stát ani nás zatím zdravější. Teď je s tim konec, bojme se okamžiku kdy dostanem chřipku, leukemii či rakovinu. Zdraví zdar, Ratovi zmar. Karel

 2. Precetla jsem si clanek pana (pani) MCH s odstupem casu. Je videt ze se pod svuj vytvor, neumel(a) ani podepsat.
  Stydite se za sebe?
  Jak je videt pan Cikrt se nestydi za svoje nazory i ba za ne bojuje – bojuje za lepsi Ceskou Republiku. Je velika skoda, ze ve vlade je mnozstvi lidi bez charakteru a lasky k Ceske zemi. Melo by se najit vice Cikrtu, a svet by byl lepsi. Mimochodem receno, pan Cikrt ma “ pater“ treba jak rikate o 2 metry kratsi ale za to pevnou a neohebnou. Co se tyce pana Cikrta tak zvaneho hupolackeho vyjadrovani, mozna, ze jste si to spletl a kritizoval jste projevy Cikrtovi opozice. Primitivni nadavky a popevky, mozna, ze jste byl jejich autorem vy?
  Vazeny pane ci pani MCH- nehnevejte se, protoze, jak se rika“ pro pravdu se clovek zlobi“, a tim ze mate zlost, davate panu Cikrtovi za pravdu.
  Pan Cikrt jde proti vsemu proudu, statecne, odhodlane a s humorem a to je to hezke. A verte mi, ze vyhraje a bude vice a vice oblibeny.
  S posdravem,
  Maria Kolarova

 3. jsem sam dusevne chorej
  jsa