Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Naučte se anglicky zadarmo

Úvodní stránka » Naučte se anglicky zadarmo

Máte výčitky, že jste se nenaučili nebo nedoučili anglicky a nemáte chuť nebo čas chodit do jazykové školy? Je celá řada kurzů na CD. Stojí od několika stokorun po několik tisíc a nejsou žádnou zárukou dobrého výsledku, protože stejně vždycky nejvíc záleží na vaší vůli a snaze. Existují ale i skvělé kurzy zdarma.

Víte, co znamená podcast? To slovo nemá český ekvivalent, je to spojení slov iPod a broadcasting. Broadcasting je vysílání a iPod je inteligentní přehrávač hudebních souborů od firmy Apple. Je to tedy jakési internetové vysílání do hudebních přehrávačů. Ponechme teď stranou, že iPod si dovede automaticky stahovat, co si naprogramujete. iPod je stále dost drahá hračka a využijí ho spíš vaše děti než vy. Když si ale koupíte nejlevnější MP3 přehrávač za pár stokorun a stáhnete si do něj jazykový kurz, můžete se třeba při jízdě autem nebo autobusem učit angličtinu. No a pokud máte nějaký lepší mobil, který umí přehrávat MP3, nebo máte dokonce PDA, nemusíte už kupovat nic. Případně si můžete kurzy stáhnout jen do počítače a pouštět si je na něm. Nebo si nestahujte nic, stačí si jednotlivé lekce kurzů přehrávat přímo z webu. Čili i teď hned. Součástí kurzu je i přepis textů každé lekce. Buď si ho můžete na webu číst, nebo uložit třeba ve wordu (vybrat myší text, ctrl-c, vložit do wordu ctrl-v) spolu se staženou zvukovou nahrávkou.

Kurz, který mám na mysli, ovšem není pro úplné začátečníky. Je totiž jen v (americké) angličtině. Na stránce http://www.eslpod.com/website/show_all.php najdete přes 300 lekcí, samozřejmě ty nejstarší jsou na konci. Kliknete-li na nadpis kterékoli z nich, otevře se přepis textu. Kliknutí na tlačítko „Listen“ spustí přehrávání z webu. Tlačítkem „Download Podcast“ stáhnete soubor MP3 do počítače nebo připojeného přehrávače – a ostatní už je jen na vás.

Komentáře

  1. vyzkouším…díky za tip

  2. je to určitě super, jen bych doporučil na začátku gramatiku britskou ( z mé osobní zkušenosti od cambridge/ essential english grammar/intermediate english grammar…murphy- není sice nejlevnější,ale vyučují z ní nejenom bričtí, ale i američtí lektoři)
    ten americký akcent je to nejlehčí, co se dodatečně naučíte.s britskou angličtinou vám přijde ta americká hrozně jednoduchá,(nehovořím o výslovnosti, ale o gramatice), o to horší naopak z americké do britské.zeptejte se zkušených a uvidíte… ahoj jirka

  3. mrkni na to

  4. Ahoj, pokud mohu poradit, procvičovat angličtinu můžeš každý den na http://www.newsinlevels.com . Knížka ti takové výhody nenabídne.

    Ať se daří.