Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Alzheimerova choroba

Úvodní stránka » Alzheimerova choroba

Jedná se o onemocnění mozku, které vede k demenci a ztrátě paměti. Zdá se, že zatím neexistuje efektivní léčba. Lékaři předpokládají, že například vitamíny B,C,E a betakaroten mají příznivý vliv na prevenci choroby. Jezte hodně zeleniny a ovoce, celozrnné pečivo a libové maso. Někteří lékaři tvrdí, že i některé druhy koření mají příznivý vliv na funkci vašeho mozku, zejména prý bazalka, černý pepř, máta a šalvěj. Vyzkoušejte to.

Především však pomáhá neustálé zaměstnávání mozku. Pro vaši paměť a duševní zdraví bude rozhodně dobré mozek zatěžovat řešením úloh, stolních nebo počítačových her, hádanek. Existují na to i speciální počítačové programy. Výrobce herních konzolí pro děti Nintendo dokonce prodává hry na cvičení mozku. Můžete zkusit zabavit hračku vnukovi a vyzkoušet, zda vám nedokáže zachránit zdravou mysl. Naučte se hrát na nějaký hudební nástroj. Zaměstnávejte levou ruku místo pravé a naopak, česejte se levou a podobně. Snažte se prostě dát vašemu mozku práci, bude vám déle sloužit.

Komentáře

  1. Vcelku známé věci, ale je dobře, že je sdělujete – doplnil bych prokazatelnou prospěšnost konzumace rybího masa včetně konzervovaných sardinek apod., přičemž obavy z nahromaděné rtuti v tomto mase jsou v podstatě liché a závisí na tom, jak vysoko je ryba v potravinovém řetězci (tuňák ho má v sobě více než sleď).

  2. This is a really ineinltgelt way to answer the question.

  3. An answer from an expert! Thanks for contributing.