Krmiči holubů, nebo šedí panteři?

Naše videa

Za císaře pána

Ako sa varia halušky

Co vidím z okna ložnice

Dolina


Chvilka poezie

Alzheimer: lékem je asi marihuana

Úvodní stránka » Alzheimer: lékem je asi marihuana

Vědci ze Scripps Research Institute v Kalifornii přišli s docela zajímavým zjištěním. Účinná látka marihuany, tetrahydrocannabinol – THC, účinně potlačuje tvorbu amyloidových plaků, které jsou hlavním znakem Alzheimerovy choroby. Ve studii, kterou ústav vydal, se doslova říká, že “THC je vynikajícím inhibitorem tvorby amyloidových plaků”.

Vědci se sice zatím neshodli, zda tvorba amyloidových plaků je symptomem či příčinou Alzheimerovy choroby, z výzkumu ale vyplývá, že THC potlačuje enzym acetylcholinesterázu (AChE), která právě tvorbu plaků urychluje. Autoři studie opatrně říkají, že THC může přinést lepší léčbu Alzheimerovy choroby, a to jak příznaků, tak postupu choroby. “Ačkoli rozhodně nepodporujeme užívání ilegálních drog, naše poznatky přinášejí přesvědčivý důkaz, že THC má pozoruhodné účinky, zejména ve srovnání s léky, které jsou nyní pacientům dostupné,” tvrdí doktorka Kim Jandová. “Existuje dosud nepoznaný molekulární mechanismus, jímž může THC přímo ovlivnit rozvoj Alzheimerovy choroby.”

Není třeba dodávat, že jakýkoli lék, který by zastavil nebo zpomalil rozvoj choroby, by přinesl obrovské zlepšení života pacientů a současně by ušetřil miliardy za péči o ně. Takže se možná dočkáme okamžiku, že babičky pěstující konopí pro léčebné účely nebudou souzeny jako nyní, ale zdravotní pojišťovna jim bude platit setbu nebo hnojiva.

Zdroj: News & Views

Komentáře

 1. Jiřina Hofmannová

  Ahojky babí – čti a sháněj Marušku…..

 2. Nejsem pro podporu užívání drog,ale ten komu prokazatelně drogy pomáhají byť i jenom pro pocity úlivy, by se neměli tahat po soudech jako zločinci.Je spousty jiných deliktů,které by se mohly těšit zájmu zástupců státní moci . Cibulka Jan

 3. Eva Nováková

  Užívání této drogy je vynikající i pro léčbu Parkinsona. Zkvalitní se život a je zapotřebí méně léků. Postih pro osobní potřebu není možný.

 4. Ivana Svobodová

  Naprosto souhlasím s panem J.Cibulkou…

 5. Jakub Nepereny

  No to je dobrý.. Sice v mym věku nehrozí snad ani Alzheimer, ani Parkins, ale radši si půjdu dát jointa.. Hezký den všem! :-)

 6. Nejlepší lék na všechno je pozitivní myšlení, páč jaký si to kdo udělá, takový to bude mít.Škoda že to málo kdo ví :-)Vždy se musí odstranit příčina a né léčit její následek ;-)
  Ps.každá osobní realita je projekcí vlastního myšlení ;-)
  pa

 7. jsem odpůrce užívání drog ale pokud je prospěšná v léčbě nemoci tak jsem jednoznačně pro a soudit babičku že vypěstovala dvě rostliny aby ji bylo lépe to je nepochopitelné

 8. Pokud uziva marihuanu dospely clovek, jakkoliv mu pomaha, nikoho neohrozuje a nikoho jineho k tomu nenuti – je to jen jeho vec :-) .

 9. pokud jakákoliv droga pomáhá, měla by být ordinována odborným lékařem (jako opiáty v současné době) a rozhodně by se neměla tímto způsobem lagalizovat k volnému užívání, resp. zneužívání.

 10. Již delší dobu užívám marihuanu jeko koření a pomáhá mi proti bolestem páteře a zad.na grilování masa a přimíchávám si ji do jogurtu.Pokud to pomáhá a ulehčuje bolesti doporučuji to.

 11. Radek Novák, Klatovy

  Jaký je rozdíl mezi Alzheimerem a Parkinsonem?
  V podstatě žádný, je jedno jestli to pivo rozlijete nebo někde zapomenete.

 12. V rodině jsem si zažila Alzheimerovu chorobu a víc co je s tím spojené. Pokud
  rostlina pomůže, budu všem přát, aby trápení a bolest nepoznali.

 13. Nebolo lieku na to,aby čo len trocha zastavil priebeh Alzheimera u mojej mamičky,a preto som toho názoru,že keď je to práve marihuána,ktorá dokáže priaznivo ovplivniť jej vývoj,treba ju takto postihnutým ľuďom aplikovať a to čo najskôr!

 14. Tak já jsem si marihuanu vyzkoušela na Alzheimerovu nemoc. Je fakt že jsem neměla bolesti ale uplně jsem si vyřadila mozek .Raději budu v bolestech a dalších problémech ale hlava mi nějak funguje.

 15. Radek Novák Klatovi , bezva vtip .

 16. Poslední dobou mi mozek zajebával a neustále mě naváděl na sebevraždu.Protože jsem nevěděla jak se mám zabít tak jsem si dala jointa. Tím jsem mozek vyřadila a mám už klid.

 17. Oldřiško pokud to budeš hulit tak ti to vygumuje mozek ouplě a k té sebevraždě budeš mít o5 blízko.Doporučuji to konzumovat v jídle.Pokud to budeš smažit a vařit tak sádlo a tuk váže THC které právě léčí čili to zkuz a hlavně to nehul ;-)

 18. Tatrošku díky za radu ale já mám jednu cigaretu na celý rok. Myslela jsem si že to by mi zas tak moc neuškodilo. Ale hodně lidí mi píše mejly jak to mají brát. Tak už vím co jim odepíšu. Ale nenapsal jsi kolik se toho má dát !!! Asi špetka ???

 19. Aby to mělo účinky, tak se toho musí dávat víc. Není to ovšem na špetky, jelikož ne celá kytka marihuany neobsahuje látku THC, ale pouze takzvané palice. Hodně lidí dělá tu chybu, že kouří listy, které nemají žádný účinek a používají se pouze aby joint hořel. Největší účinek marihuana má, když se vykouří(v jointu, či z bongu). Do jídla se musí marihuany dát víc.

 20. Hog Father ,děkuji za správu ale je to na mě moc složitý takže jsem všechny mejly odkázala na internet a vymazala. Co se mě týká kašlu na mařenu, mám dobré léky a těch se budu držet.

 21. Olřiško stačí dát tak 0,5 gr „palice“ do jídla, ale jinak vše jde léčit pozitivním myšlením a „vírou“ Nemyslím tím v Boha nebo v něco jiného, ale stačí věřit sobě a svým schopnostem které má každý člověk.Touha je zázrak kámo zázrak ;-)Poslechni si celý text od Landy.Je to Pravda….